ÇEVRE ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANI, SAYIN MURAT KURUM, CNN TÜRK TV’ DE KENTSEL DÖNÜŞÜM “YARISI BİZDEN” KAMPANYASINI ANLATTI

Çevre, Şehircilik Ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından  “Yarısı Bizden” kentsel dönüşüm kampanyası,  İstanbul’da yüzyılın dönüşümü başlığı altında, seçim platformuna giren bu süreçte  vatandaşlar tarafından ilgi görmeye devam ediyor.  

Çevre Şehircilik Ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, 03.05.2023 tarihinde ,  CNN TÜRK  TV’de Kentsel Dönüşüm “Yarısı Bizden” Kampanyasını Anlattı. Bakan Kurum, “Yarısı Bizden” kentsel dönüşüm şartları ile ilgili açıklamalarda bulundu, (03.05.2023 tarihi itibariyle)  485 000 başvuru yapıldığını, artarak devam ettiğini, belirtti.

Bu kampanya kapsamında, ilk yıl yerinde 200 000, rezervde 100 000 konutun dönüştürülmesi, 5 yıl içerisinde yaklaşık 1 000 000 bağımsız bölümün dönüştürülmesinin hedeflendiğini açıkladı. Ayrıca  yapılan başvuruların, İstanbul’un riskli bölgeleri gösteren haritalardaki bölgelerde, deniz kıyısına yakın olan ve zemini açısından sorunlu bölgelerde yoğunlaştığını, bu bölgede oturan vatandaşların katılım konusunda ilgili olduğunu belirtti.

Kaynak: 03.05.2023  CNN TÜRK  TV’de Kentsel Dönüşüm “Yarısı Bizden” kampanyasında

Çevre Şehircilik Ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum’un açıklamaları.Bir cevap yazın