GHE’nin bünyesinde bulunan İktisadi İşletme Gayrimenkul Hukuku, Tapu, Kadastro, İmar, Planlama, İnşaat Sözleşmeleri gibi konularda, yine bünyesindeki hukukçular, mimar ve inşaat mühendisleri, harita ve kadastro mühendisleri; tapu, milli emlak, imar ve belediye mevzuatlarına vakıf, tecrübeli, elliye yakın uzman kişilerden oluşan geniş kadrosu ile danışmanlık ve bilirkişilik hizmetleri sunmaktadır.

Bu çerçevede yeni çıkan 7143 sayılı “İmar Barışı” kapsamında bulunan apartman, konut siteleri, rezidans, nitelikli konutlar ve villalar; okul, yurt, hastane, fabrika, AVM, otel ve turistik tesisler vb. gibi yapılar için YKB (Yapı Kayıt Belgesi), Kat Mülkiyeti, Hazine veya Belediyelerden satın alma işlemleri için de hizmetler sunmaktadır.

Misyonumuz

Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü, gayrimenkul alanında araştırmalar yapmak, üniversitelerde gayrimenkul alanında akademik bölümlerin açılmasını sağlamak, bilirkişilik hizmeti vermek gibi alanlarda faaliyet gösteriyor. Gayrimenkul alanında hukuk, tapu, kadastro, belediye, mimari, emlak, finans alanlarında bilgi ve tecrübe birikimi olan kişi ve kuruluşları bir araya getirmeyi hedefliyor…

Vizyonumuz

Dünyadaki konjektürel gelişimi ve küreselleşme sürecini yakından takip eden ve sürekli gelişen bir kurum olarak öncelikle tüm çalışanlarımızla her türlü bilgiyi paylaşmak, paylaştığımız bilgileri strateji ve hedef haline getirmektir.

Size nasıl yardım edebiliriz?

İlgiliendiğiniz bir hizmetimiz ile ilgili bizimle görüşmek ister misiniz?